Brooke M. Reavey, Ph.D., M.S., este conferențiar universitar la Brennan School of Business din cadrul Universității Dominicane. Cu o bogată experiență academică și practică în marketing digital și cercetare de piață, Dr. Reavey este și cercetător Fulbright, având o carieră impresionantă care include un doctorat de la Universitatea Drexel și un masterat de la Universitatea Temple. Publicațiile sale au apărut în reviste de renume, iar recent a lansat manualul „Digital Marketing Foundations and Strategies 5E” (2023).
Dr. Reavey a adus la UBB Student I-Lab două cursuri extrem de interesante: Introducere în Marketingul Antreprenorial și Marketing Digital pentru Antreprenori. Aceste cursuri au oferit studenților nu doar o privire profundă asupra marketingului pentru afaceri noi și utilizarea tehnologiilor digitale în antreprenoriat, dar și oportunitatea de a aplica direct conceptele în dezvoltarea propriilor idei de afaceri.

Îi mulțumim Dr. Reavey pentru pasiunea și expertiza sa, care au fost esențiale în ghidarea studenților. Datorită dedicării sale, aceștia au reușit să își transforme ideile ambițioase în strategii de marketing eficiente și să facă pași importanți în dezvoltarea lor antreprenorială. Studenții au fost foarte implicați, având ocazia să dezvolte și să testeze propriile idei de afaceri. Prin aceste cursuri, ei au învățat cum să își promoveze eficient conceptele și să creeze strategii de marketing care atrag clienți. Experiența a fost un real succes, mulțumită contribuției valoroase a Dr. Reavey. De asemenea, Brooke Reavey a fost membru în juriul Demo Day, oferind feedback și îndrumare studenților pentru proiectele lor antreprenoriale. Vizionați aici testimonialul său și descoperiți impactul pe care l-a avut asupra întregii experiențe educaționale. Feedback-ul lui Brooke ne bucură, confirmând că suntem pe direcția cea bună în aventura noastră antreprenorială, transformând viziunile ambițioase în realizări!

Aventura antreprenorială continuă, iar studenții noștri sunt mai pregătiți ca niciodată să transforme visele în realitate.