După două workshop-uri intense și pline de informații valoroase despre Prototiparea și Validarea Produsului, suntem încântați să împărtășim câteva momente cheie și impresii:

💡Amnon Dekel, directorul executiv al ASPER-HUJI Innovate, Innovation and Entrepreneurship Center din cadrul Universității Hebrew din Ierusalim, cu peste 20 de ani de experiență în dezvoltarea de produse și cercetare aplicată, a oferit o prezentare de excepție, ghidând participanții prin tematica prototipării și validării produselor. Expertiza și dedicarea sa au reprezentat un pilon fundamental în facilitarea procesului de învățare.

💡 Primul workshop a reprezentat o oportunitate pentru participanți de a învăța și experimenta pașii esențiali în elaborarea prototipurilor și metodele eficiente de validare, inclusiv interacțiunea cu potențiali clienți. Recomandările primite din partea Dlui Amnon Dekel au condus la îmbunătățirea execuției prototipurilor și la o mai mare încredere în procesul de dezvoltare a produsului.

💡 La al doilea workshop, echipele au fost implicate activ în procesul de validare a prototipurilor și au primit feedback constructiv pentru îmbunătățirea lor. Discuțiile au deschis noi perspective și posibilități pentru crearea unor prototipuri interactive și de impact. Cea de-a doua zi a workshop-ului s-a încheiat cu acordarea diplomelor de participare, respectiv a celor pentru merite deosebite. Mulțumim tuturor participanților pentru implicare și entuziasm! Fiecare contribuție a adus plus valoare și energie pozitivă la acest eveniment.

În încheiere, dorim să transmitem mulțumiri Dlui Amnon Dekel pentru contribuția sa excepțională și pentru modul în care a facilitat învățarea și excelența în cadrul acestor două workshop-uri.

Această serie de workshop-uri a reprezentat un punct extrem de important în dezvoltarea comunității antreprenoriale din cadrul UBB Student i-Lab, consolidând angajamentul nostru ferm în susținerea tinerilor antreprenori în drumul lor către succesul în afaceri.