În comunitatea UBB Student i-Lab, provocările devin ocazii de învățare și dezvoltare. Recent, studenții au acceptat o provocare deosebită, având ocazia de a participa la cursurile intensive oferite de profesorul James Hazy de la Universitatea Adelphi din New York, SUA. Această experiență a deschis noi perspective pentru viitorii antreprenori.

Experiența și expertiza distinsului profesor James Hazy au fost de un real folos studenților aflați la începutul călătoriei antreprenoriale. Timp de patru zile, studenții au fost ghidați prin universul antreprenoriatului și au explorat diverse aspecte ale acestui domeniu, într-un mod interactiv și captivant. Cursul și cele trei seminare de învățare experiențială au fost centrate pe Algoritmul APPRECIATION, un instrument care contribuie semnificativ la creșterea sinergiei dintre indivizi facilitând procesul de coordonare la nivel de echipe. Astfel, studenții au avut oportunitatea de a experimenta și de a înțelege dinamica echipelor antreprenoriale și a sistemelor multi-echipe.

Aceste inițiative sunt extrem de valoroase pentru comunitatea i-Lab și vom continua să aducem speakeri internaționali de prestigiu care să ghideze tinerii antreprenori. Viitorul antreprenoriatului este luminos și plin de oportunități, iar studenții din cadrul UBB Student i-Lab sunt gata să facă față provocărilor și să-și transforme visurile în realitate.

Impresii legate de vizita sa pot fi vizualizate pe contul d-nului Prof. James Hazy de Linkedin