Bogdan Teodorescu – student în anul III la Facultatea de Fizică și cercetător în astrofizică la Institutul de Științe Spațiale din Măgurele, este pasionat nu doar de cosmos, ci și de educare și inovație. Fondatorul Astronomy Hub Cluj și membru activ în proiecte de educație și cercetare, Bogdan a împărtășit vineri, 17 noiembrie, experiența sa captivantă în traversarea granițelor dintre știință și antreprenoriat, aducând cu el entuziasmul pentru descoperire și inovație în domeniul științelor și culturii.

Viața sa de student, împletită cu experiențele acumulate încă din școală, abilitățile dezvoltate de-a lungul timpului, împreună cu succesele și eșecurile care au fost mereu lecții și modalități de a merge înainte, l-au transformat pe speakerul Bogdan Teodorescu într-un model demn de urmat sau învățat!